Na czym polega regeneracja automatycznej skrzyni biegów?Automatyczna skrzynia pozwala na bardzo płynną jazdę, przyczyniając się do optymalizacji przełożenia w stosunku do obrotów silnika. To sprawia, że samochody wyposażone w taką skrzynię osiągają większe przebiegi. Silnik jest zatem mniej przeciążony. Zapewniają one użytkownikom wiele korzyści, jednakże czasami dochodzi do ich awarii. Dlatego warto wiedzieć, na czym polega ich regeneracja.

Kilka słów o automatycznych skrzyniach biegów

Automatyczne skrzynie biegów zyskują coraz większe uznanie. Wynika to z funkcjonalności określonego rozwiązania. Współczesne automatyczne skrzynie biegów charakteryzują się wysoką jakością. Wskazane rozwiązania umożliwiają osiągnięcie sprawności, której nie zapewni  manualna skrzynia. Dbają one także wyjątkową płynność jazdy.

Co należy wiedzieć o regeneracji automatycznej skrzyni biegów?

Budowa skrzyni biegów jest bardzo skomplikowana, dlatego koszty naprawy są wysokie. W tym celu trzeba znaleźć profesjonalistę, który przeprowadzi diagnostykę komputerową pojazdu. Nie należy korzystać z używanych skrzyń biegów, gdyż mogą one być w złym stanie. Pojazdy wyposażone w automatyczne skrzynie biegów powinny być regenerowane w profesjonalnych warsztatach, w których pracują osoby mające doświadczenie w tym zakresie. Przeprowadzenie prace regeneracyjnych polega na określeniu, jakie elementy uległy awarii. W tym celu trzeba dokładnie sprawdzić podzespoły i wskazać ich poziom zużycia. W dalszym działaniu trzeba dokonać wymiany uszkodzonych komponentów. Następnie skrzynię składa się, montuje w aucie i zalewa olejem.


Wróć do bloga